19kwiecień2018

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Artykuły (35)


Potwór z Indy - Penske PC-23 i Mercedes 500l Wyróżniony
W latach '90 IndyCar było pełne różnych silników, a także nadwozi. W 1994 roku Roger Penske wraz z Ilmorem (do których dołączył się potem Mercedes) postanowili stworzyć jedną z najlepszych konstrukcji w dziejach tylko na jeden wyścig - Indianapolis 500.

Czytaj dalej...

Co w ten weekend? (10 - 12 marca) Wyróżniony
Zapraszamy na zapowiedz kolejnego wspaniałego weekendu z wyścigami samochodowymi. Wszystko co powinniście wiedzieć znajduje się poniżej.

Czytaj dalej...

Co w ten weekend? (17 - 19 lutego) Wyróżniony
Luty jest bardziej owocnym miesiącem jeśli chodzi o wydarzenia motorsportowe względem stycznia, tak więc proponujemy zapowiedz tego na co w szczególności warto zwrócić uwagę.

Czytaj dalej...

Subiektywne TOP 20 kierowców wyścigowych (miejsca 10-1) Wyróżniony
  Przyszedł czas finałowych podsumowań, oto czołowa dziesiątka naszego subiektywnego TOP20 sezonu 2016.

Czytaj dalej...

Być jak GT3 - historia TCR Wyróżniony
W 2015 roku zadebiutowała nowa kategoria w wyścigach samochodowych, która bardzo szybko zaczęła się rozpychać łokciami w środowisku. Zapraszamy do opowieści o TCR.

Czytaj dalej...

Przełamując utarte schematy - historia DeltaWinga (cz. 1) Wyróżniony
Podczas tegorocznego Petit Le Mans pożegnaliśmy nie tylko auta Daytona Prototype w dotychczasowej formie. Swój ostatni wyścig przejechało też auto, które na początku chciało zrewolucjonizować IndyCar, aby potem spróbować swoich sił w wyścigach endurance - DeltaWing. W pierwszej części zajmiemy się jego historią od jego powstania do końca sezonu 2012.

Czytaj dalej...

"Ahhh, witaj zbawco"? Rzecz o DPi Wyróżniony
W przyszłym roku na torach wyścigowych zadebiutują nowe regulacje klasy LMP2. Na bazie nowych aut powstaną także następcy aut Daytona Prototypes - auta DPi.

Czytaj dalej...


Subiektywne TOP 20 kierowców wyścigowych (miejsca 20-1) Wyróżniony
Koniec roku to zawsze czas refleksji, podsumowań. My już po raz kolejny postanowiliśmy wspólnie pochylić się nad mijającym sezonem i wybrać, naszym zdaniem, 20 najlepszych kierowców mijającego roku. Oto druga dziesiątka naszego (subiektywnego) zestawienia.

Czytaj dalej...

13 lipiec 2016 Napisał

Auto - akrobata

Motorsport jest znany z tego, że twórcy aut często sięgają do przeróżnych środków, aby sprawić, by ich pojazdy były jeszcze lepsze. Jednak rozwiązanie Andre Merciera z 1926 roku przebija prawdopodobnie wszystko co widzieliśmy do tej pory.

Czytaj dalej...

Jak Chevrolet pomagał się ścigać w 1957 (+ PDF!) Wyróżniony
Jak wiadomo skrót NASCAR pochodzi od pełnej nazwy organizacji National Association for Stock Car Auto Racing, którą można przetłumaczyć jako Narodowa Organizacja Wyścigów Samochodów Seryjnych. Dzisiaj ta „seryjność” samochodów obecnych w głównych seriach jest już dosyć dyskusyjna. Oczywiście są to pojazdy, które swoim wyglądem mają przypominać te najpopularniejsze drogowe modele obecnych w NASCAR marek, jednak to, co kryje się pod tą fasadą, jest już bardzo zaawansowaną wyścigową konstrukcją. Kiedyś było jednak zupełnie inaczej.

Czytaj dalej...


Kubica w Formule E – sen czy jawa? Wyróżniony
Ostatnimi czasy dobiegły do naszych uszu informacje jakoby Robert Kubica szukał posady w Formule E. Postanowiliśmy się przyjrzeć czy jest to możliwe.

Czytaj dalej...

Subiektywne TOP 20 kierowców wyścigowych (miejsca 10-1) Wyróżniony
Przedstawiamy dalszą część naszego rakingu - rozpoczęliśmy go przed końcem nowego roku. Przed nami chyba najciekawsze, a więc miejsca od dziesiątego, aż do pierwszego. Ciekawe, czy udało Wam się wytypować, kto znalazł się na szczycie. Poprzednią część (miejsca od 20 do 11), a także objaśnienie zasad jego powstawania, możecie znaleźć tutaj: link.

Czytaj dalej...

Rok na pełnym gazie - cz.4: historia prawdziwa roku 2015 Wyróżniony
Powoli nam się kończy 2015 rok. Rok, w którym to nasz portal uczestniczył w kilku interesujących wydarzeniach w Polsce, jak i za granicą. Podsumujmy ten rok przez pryzmat tych wydarzeń. Na koniec serii, jak i roku, chcemy Wam pokazać jak to było z tym rokiem naprawdę.

Czytaj dalej...


Strona 1 z 3