19kwiecień2018

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
PelnyGaz.pl NASCAR Nationwide Series Dillon zwycięski w "Koloseum"
Dillon zwycięski w "Koloseum" Wyróżniony
21 sierpień 2016 Napisał 

Dillon zwycięski w "Koloseum"

Austin Dillon odniósł swoje pierwsze w karierze zwycięstwo na Bristol Motor Speedway podczas Food City 300. Dla kierowcy Chevroleta #2 była to już druga wygrana w Xfinity Series w tym sezonie.

Tradycyjnie wyścig na short tracku w Bristol obfitował w neutralizacje. Pierwsza z nich nastąpiła na 76 okrążeniu, kiedy to Hermie Sadler zderzył się z Reganem Smithem. To nie był koniec problemów Smitha, ponieważ 75 okrążeń później uczestniczył on w kolejnym zderzeniu, tym razem z Ryanem Reedem i Derrike Copem.

Okres zielonej flagi trwał niecałe okrążenie, ponieważ na 160 okrążeniu w 4 zakręcie spinował Ty Dillon. Dnia do udanych nie zaliczył też debiutant w NXS - Gray Glauding. To on na 193 okrążeniu wywołał swoim spinem kolejną neutralizację .

Na prowadzeniu przez większość czasu był Kyle Larson, który ukończył aż 200 okrążeń jako lider. Większość czasu spędzał on na bronieniu się przed Kylem Buschem i Erikiem Jonesem. Ci dwaj jednak stracili szanse na końcowy sukces z powodów kolizji z innymi kierowcami.

Najpierw Jones wjechał w swojego partnera z zespołu, Daniela Suareza, a uszkodzenia w jego aucie były tak poważne, że lider klasyfikacji Chase nie był w stanie dalej jechać. Regan Smith ponownie brał udział w kontakcie z innym kierowcą, tym razem z Rossem Chastainem, wywołując już siódmą neutralizację wieczoru.

Na 4 okrążenia przed planowym końcem wyścigu Brad Keselowski zaatakował Kyle'a Buscha, który starał się go zajechać, jednak manewr skończył się tym, że Busch wylądował na bandzie, a jadący z tył Ty Dillon nie był w stanie zareagować i wjechał w jego tył.

Na 304 okrążeniu okazało się, że prowadzącemu Keselowskiemu brakuje paliwa, przez co kierowca Team Penske musiał zjechać po dolewkę. Na restarcie genialną reakcją popisał się Austin Dillon, który wyskoczył przed Kyle'a Larsona na prowadzenie, które dotrzymał do końca wyścigu. Larsona wyprzedził w końcówce także Justin Allgaier. Lider klasyfikacji generalnej, Elliot Sadler, dojechał 4.

Najstarszy w stawce Morgan Shephard został sklasyfikowany na 39 miejscu po awarii hamulców na 27 okrążeniu.

W klasyfikacji generalnej Sadler ma 51 punktów więcej niż drugi Daniel Suarez. 3 wygrane Erika Jonesa powodują jednak, że to on prowadzi w tabeli Chase. Za tydzień zawodnicy Xfinity Series będą startować na Road America.