20kwiecień2018

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
PelnyGaz.pl NASCAR Sprint Cup Las Vegas z drugą rundą NASCAR
Las Vegas z drugą rundą NASCAR Wyróżniony
09 marzec 2017 Napisał 

Las Vegas z drugą rundą NASCAR

W 2018 roku główne serie NASCAR odwiedzą Las Vegas Motor Speedway dwa razy. Wyścigi stracą New Hampshire Motor Speedway i Kentucky Speedway.

Las Vegas Convention and Visitors Authority, w składzie której są m.in.: Kyle i Kurt Buschowie, przegłosowało, że na Las Vegas Motor Speedway odbędą się dwie rundy NASCAR z wyścigami wszystkich trzech serii. Do tej pory odbywała się jedna runda z wyścigami Monster Energy NASCAR Cup Series i NASCAR Xfinity Series (Kobalt 400 i Boyd Gaming 300, które odbędą się w ten weekend) oraz indywidualna runda NASCAR Camping World Truck Series (DH Solar 350, drugi wyścig Round of 8 i samego play offu).

Cały event planowany jest na wrzesień. Ma on zająć miejsce New Hampshire Motor Speedway i Kentucky Speedway. W jeden weekend odbywają się obecnie New England 300 (MENCS, New Hampshire), VisitMyrtleBeach.com 300 (NXS, Kentucky) i UNOH 175 (NCWTS, New Hampshire).

Ten ostatni wyścig być może zostanie w kalendarzu. Rolę wyścigu CWTS przejmie DH Solar 350, które odbywa się w tym roku tydzień później, co UNOH 175.

Jednocześnie Las Vegas Convention and Visitors Authority przegłosowało, że z jego budżetu przez 7 najbliższych lat rok rocznie będzie przeznaczało 2,5 miliona dolarów - po milionie na każdy event oraz pół miliona na ich promocję.

 Krzysztof Woźniak

Zainteresowany motorsportem w praktycznie każdej możliwej formie. Potrafi zacząć niedzielę przed 6 rano, a zakończyć po 22. Wielki miłośnik Mistrzow Rosji Samochodów Turystycznych, klasa Junior.