20kwiecień2018

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
PelnyGaz.pl NASCAR Sprint Cup Dublet Team Penske w Richmond
Dublet Team Penske w Richmond Wyróżniony
01 maj 2017 Napisał 

Dublet Team Penske w Richmond

W swoim trzysetnym starcie w pucharowej serii NASCAR, Joey Logano odniósł swoje pierwsze w tym roku zwycięstwo podczas Toyota Owners 400. Tuż za nim na mecie był drugi kierowca Team Penske, Brad Keselowski.

Jako pierwszy ruszał Matt Kenseth, który liderem był przez wszystkie 100 okrążeń pierwszego etapu. Pierwsza neutralizacja dnia pojawiła się już na pierwszym okrążeniu, kiedy to Erik Jones przebił oponę i wjechał w bandę.

Część stawki od razu zjechała do alei. Najgorzej na tym wyszedł Kyle Larson, który został przyblokowany na swoim stanowisku przez Cole'a Whitta, przez co na restarcie był 30. Larson prezentował jednak tempo pozwalające na skuteczne przebijanie się do przodu.

Ricky Stenhouse Jr gonił Dennego Hamlina, jednak na 65 okrążeniu stracił kontrolę nad swoim Fordem. Na tor ponownie wyjechał samochód bezpieczeństwa, a większość stawka znalazła się u mechaników. Dale Earnhardt Jr i Kyle Busch przekroczyli prędkość, za co zostali ukarani przejazdem przez aleję raz jeszcze.

Na finiszu etapu na drugie miejsce wskoczył Larson, który tuż przed linią startu/mety wyprzedził Martina Truexa Jr. Zanim kierowcy ruszyli do drugiego etapu, mechanicy Hamlina musieli mu zresetować elektronikę, ponieważ stracił on dostęp do danych.

 

Drugi etap też wyglądał na taki, który może zostać zdominowany przez Kensetha, który kontynuował prowadzenie. Za nim jednak nadciągał Brad Keselowski, który na 164 okrążeniu wyszedł na pierwszą pozycję dając nam pierwszą zmianę lidera podczas wyścigu w Richmond.

Drugie sto okrążeń wyścigu obyło się bez neutralizacji, więc Keselowski mógł spokojnie powiększać przewagę. Na koniec etapu miał około 2,4 sekundy przewagi nad Kensethem, a na okrążeniu lidera były 23 auta.

 

Denny Hamlin został liderem dzięki zjechaniu tylko po dwie opony. U Jimmiego Johnsona podczas pit stopu jedna opona była "niekontrolowana", za co został wysłany na koniec stawki na restarcie. 

Ogółem wszyscy kierowcy Hendricka dostali kary w tym wyścigu. Kasey Kahne na 252 okrążeniu przekroczył prędkość, a na 379 "niekontrolowana opona" stała się powodem kary dla Chase'a Elliotta.

Stawka została zbita kolejną neutralizacją, tym razem ze względu na zanieczyszczenia na torze. Potem akcja na chwilę się uspokoiła, ale po 342 okrążeniu wyścig zaczął się jakby na nowo.

Wszystko to przez neutralizację. Dale Earnhardt Jr jechał górną linią i dogonił go Jimmie Johnson. Ten chciał go wyprzedzić, jednak mając większą prędkość wypchnął "Juniora" na ścianę.

Liderem na wyjeździe z pitlane był Keselowski przed Newmanem i Hamlinem. Wkrótce po restarcie Earnhardt Jr obrócił się powodując na 356 kółku piątą nieetapową neutralizację.

Na kolejną żółtą flagę też nie trzeba było czekać. 365 okrążenie to zderzenie Elliotta z Kensethem, który stracił szansę na dobry rezultat.

Na torze pozostali obaj kierowcy Team Penske - Keselowski i Joey Logano, który ruszał z ostatniej pozycji po wymianie skrzyni biegów. Martin Truex Jr wyjechał z alei na szóstym miejscu, ale za naruszenie linii alei serwisowej zepchnięto go na koniec stawki.

Keselowski miał problemy ze swoimi oponami, jednak udawało mu się utrzymywać prowadzenie. Dopiero na 371 okrążeniu ustąpił pola Logano.

Sześć kółek później rozwalił się Ryan Blaney na skutek kontaktu z Kurtem Buschem. Pierwszą trójkę stanowili Logano, Kyle Busch i Keselowski.

Logano praktycznie w ostatniej chwili zjechał do alei, a za nim podążyła zdecydowana większość kierowców. Kyle Busch zbyt późno zareagował i przejechał po pomarańczowym prostokącie oznaczającym początek linii alei, za co sędziowie odesłali go potem na koniec stawki.

Liderem został Larson, który nie zjeżdżał po nowe opony i paliwo. Wkrótce jednak dopadli go kierowcy po pit stopach i na 383 okrążeniu liderem został Logano, które dowiózł już do mety.

Brad keselowski nie zdołał dogonić swojego partnera z zespołu, przez co dojechał do mety jako drugi. Trzecie miejsce zajął Denny Hamlin, czwarte Ricky Stenhouse Jr, a piąte Kevin Harvick.

Pomimo 14 pozycji na mecie, Kyle Larson wywiózł z Richmond szósty wynik punktowy - 38 punktów, o 3 więcej od drugiego kierowcy w klasyfikacji sezonu zasadniczego, a 10 na mecie, Martina Truexa Jr. Wygranie etapu pozwoliło Keselowskiemu na samodzielne liderowanie w klasyfikacji play-off z 11 punktami.Krzysztof Woźniak

Zainteresowany motorsportem w praktycznie każdej możliwej formie. Potrafi zacząć niedzielę przed 6 rano, a zakończyć po 22. Wielki miłośnik Mistrzow Rosji Samochodów Turystycznych, klasa Junior.