19kwiecień2018

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
PelnyGaz.pl Open Wheel IndyCar Wietrzny drugi dzień dla Powera
Wietrzny drugi dzień dla Powera Wyróżniony
17 maj 2017 Napisał 

Wietrzny drugi dzień dla Powera

Will Power wykonał najszybsze okrążenia drugiego dnia treningów przed Indianapolis 500. Silny wiatr spowalniał zawodników, jednak nie powstrzymało to od rozpoczęcia pierwszych większych symulacji wyścigu.

Przez cały trening na Indianapolis Motor Speedway wiał silny wiatr dochodzący do ponad 25 km/h. To utrudniało kierowcom stabilne prowadzenie aut, a także ograniczało prędkości na okrążeniach.

Mimo niesprzyjającej pogody, spora część treningu poświęcona była na jazdy grupowe. Dużo czasem razem spędzali kierowcy Andretti Autosport , gdzie w jeździe w tunelu szkolili się Jack Harvey i Fernando Alonso.

Hiszpan ponownie już był w centrum zainteresowania fanów z całego świata, którzy oglądali transmisję. Kolejny już raz przekroczono barierę pół miliona odsłon i relacja z wczorajszych jazd ma mniejszą liczbę odsłon (na moment pisania tego artykułu) tylko od 4 materiałów wymienionych wczoraj.

Alonso skupiał się przede wszystkim na jeździe w grupie. Co prawda w dużej ilości przypadków to on był wyprzedzanym, jednak wielokrotnie to auto #29 chowało się za innymi, aby awansować wyżej. Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 popisał się także jednym z najładniejszych manewrów w historii treningów, kiedy to wcisnął się między Helio Castronevesa oraz wyjeżdżającego z boksów Juana Pablo Montoyę.

Alonso wykonał wczoraj najwięcej okrążeń spośród wszystkich 32 kierowców (Buddy Lazier dalej nie wyjechał na tor, a Marco Andretti na kilka okrążeń wsiadł do auta Jacka Harveya, aby dokonać jego shakedownu). Po treningu był zadowolony z wykonanej pracy, cieszył się, że mógł wreszcie pojeździć w tłumie oraz, że da mu to cenne informacje, dzięki którym następny dzień będzie jeszcze lepszy. Nie poprawił on swojego rezultatu z pierwszego treningu osiągając na najlepszym okrążeniu średnią prędkość 221,029 mph - 24 wynik spośród wszystkich kierowców na torze.

Dużo lepiej wygląda sytuacja jeżeli spojrzy się na najlepsze okrążenia bez korzystania z pomocy innych aut. Ze średnią prędkością 219,460 mph, Alonso uzyskał 14 najlepszy rezultat.

Najlepszymi wynikami dnia mogli pochwalić się kierowcy Team Penske, Will Power i Helio Castroneves. Jako jedyni przekroczyli wczoraj barierę 224 mph na okrążeniu. W końcówce trzeci rezultat wykręcił Gabby Chaves. Najlepszy rezultat bez korzystania z czyjegoś slipstreamu, a zarazem 11 ogólnie zrobił Ed Carpneter - 222,842 mph.

11 zawodników poprawiło swoje najlepsze rezultaty. Jak na razie cztery pierwsze rezultaty w łączonej tabeli wyników pochodzą z poniedziałku.

Od 18 czekają nas kolejne 6 godzin jazd. Relacje tradycyjnie na kanale IndyCar na YouTube oraz na profilu serii na Facebooku.