19kwiecień2018

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
PelnyGaz.pl Open Wheel IndyCar Wzmagający się wiatr w Indianapolis
Wzmagający się wiatr w Indianapolis Wyróżniony
18 maj 2017 Napisał 

Wzmagający się wiatr w Indianapolis

Wiatr na Indianapolis Motor Speedway ponownie zakłócił jazdy treningowe przed Indianapolis 500. Z 21 kierowców, którzy zrobili przynajmniej jedno pomiarowe okrążenie najszybszy był Ed Carpenter, a Fernando Alonso był 4.

Pogoda była wyjątkowo nieprzyjazna na IMS wczoraj, co sprawiło, że większość stawki postanowiła odpuścić próby dłuższych jazd. Najwięcej okrążeń, 50, przejechał Ed Carpenter, co w porównaniu z wynikami z wcześniejszych dni jest słabym wynikiem.

Także prędkości były wyjątkowo niskie. Carpneter na najszybszym okrążeniu miał średnią prędkość mniejszą od 223 mph, dokładnie 222,894 mph. Żaden kierowca nie poprawił swoich rezultatów z wcześniejszych treningów.

Jedynie 14 kierowców zdołało zrobić w miarę miarodajne okrążenia. Reszta nie przekroczyła 160 mph. Jack Harvey wykonał 18 okrążeń, jednak najszybsze miało średnią prędkość jedynie 156,680 mph.

Część kierowców poświęciła więc czas na rozmowy z mediami lub na trenowanie pit stopów. Kiedy zespół Sage'a Karama zorientował się na torze żadnego rezprezentanta Team Penske, postanowił ściągnąć i jego uznając, że nie ma sensu co jeździć.

Biorąc pod uwagę, że takie warunki pogodowe mogą wystąpić w kwalifikacjach lub w wyścigu, bardzo ważne okrążenia wykonał Fernando Alonso. Hiszpan uzyskał 4 rezultat (219,533 mph). Po opuszczeniu auta mówił, że warunki były podchwytliwe oraz nie pomagały nikomu w jeździe, ale dla niego każde warunki pogodowe są dobrą okazją do nauki.

Ciepłe słowa w kierunku Alonso zostały wysłane przez Scotta Dixona, autora drugiego rezultatu dnia. Nowozelandczyk powiedział, że Alonso ma sporą szansę nawet na wygraną oraz pochwalił jego dotychczasowy progres.

Pod koniec dzisiejszych treningów wiatr powinien się zwolnić, co może pozwoli na wykonanie więcej okrążeń. Każde kółko może być ważne, zwłaszcza, że prognozy wskazują, że w weekend może padać deszcz.