19kwiecień2018

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
PelnyGaz.pl Open Wheel IndyCar Bourdais najszybszy w piątek
Bourdais najszybszy w piątek Wyróżniony
20 maj 2017 Napisał 

Bourdais najszybszy w piątek

Sebastien Bourdais uzyskał najlepszy rezultat podczas Fast Friday. Najszybszy bez korzystania z tunelu innych aut był Ryan Hunter-Reay.

Wczoraj kierowcy startujący w Indy 500 pierwszy raz mogli skorzystać z pełnej dostępnej mocy, przez co od razu większość stawki wzięła się ostro do jazdy. Najlepsze rezultaty dnia były osiągane przede wszystkim w pierwszej fazie treningu. Sebastien Bourdais na swoim 11 okrążeniu zrobił średnią prędkość 233,116 mph. Jest to najszybsze zanotowane okrążenie w wykonaniu obecnej generacji aut IndyCar. Francuz był najszybszy także bez korzystania z pomocy innych kierowców.

Po prawie półtorej godziny jazdy (przerywanej przez inspekcje toru, ciecz na torze oraz dym z auta Jacka Harveya), nad torem rozpetała się burza. Z powodu opadów deszczu przerwano jazdy na ponad dwie i pół godziny.

Kiedy ponownie pojawiła się zielona flaga, większość kierowców nie paliła się już tak mocno do jazdy. Czasu czterokrotnego mistrza Champ Car nie pobił już nikt.

Jedynie w klasyfiakcji no-tow doszło do zmiany lidera. Najszybszym kierowcą dnia bez draftu był Ryan Hunter-Reay. 231,273 mph to rezultat szybszy, od wyniku dającego pole position rok temu Jamesowi Hinchcliffe'wowi (przypomnijmy, że na wynik kwalifikacyjny składa się średnia z 4 okrążeń).

Potwierdziły się obawy obozu Chevroleta, że kierowcy Hondy mogą mieć przewagę. W rankingu "czystych" okrążeń najszybszym kierowcą z silnikiem Chevy był Will Power z dopiero 7 rezultatem.

Z opanowaniem aut nie poradzili sobie Spencer Pigot i Zach Veach. Obaj rozbili się na ścianie, jednak zarówno Pigotowi, jak i Veachowi nie stało się nic poważnego.

Trzy miejsca w czołowej czwórce ponownie zajęli reprezentanci Andretti Autosport. Takuma Sato uzyskał drugi ogólnie czas, trzeci był Ryan Hunter-Reay, a drugi dzień z rzędu trening na 4 pozycji ukończył Fernando Alonso.

22 kierowców przekroczyło barierę 230 mph ze swoim najlepszym czasem. Jedynym, który nie dobił do nawet 220 mph był Buddy Lazier.

Dzisiaj czeka nas półtorej godziny treningów, które rozpoczną się o 14 czasu polskiego. Wszystkie trzy półgodzinne sesje będą transmitowane na YouTubie. O 17 rozpoczną się kwalifikacje. Pierwsze 4 godziny będą dostępne tylko w serwisie streamingowym WatchESPN, następna godzina będzie w mediach społecznościowych i na YT, a ostatnie dwie godziny będą transmitowane przez kanał ABC.